Jeśli nie możesz się zdecydować co będzie lepsze dla Twojego zespołu: gra terenowa czy gra miejska to ta propozycja jest idealnym rozwiązaniem,. Szlak ukrytej studni jest połaczeniem obu tych rozwiązań. 

Akcja integracji opartej  na płaszczyźnie legendy ukrytej studni  toczy się zarówno w mieście jak i na jego perfyferiach.

Gra zaprojektowana tak, aby na kanwie doskonałej zabawy osnutej wokół legend wybranego regionu zacieśniać więzi i tworzyć wspólną przygodę.

Informacje  niezbędne do planowania integracji

Ilość uczestników: 

-Zaplanowano na od 20 do 100  osób

Przewidywany czas:

– około 4 godzin

Ilość koordynatorów niezbędnych do realizacji gry terenowej: od 2. Powyżej 30 osób ilość koordynatorów wzrasta o jedną osobę. Jeden koordynator przypada na 15 uczestników.

Teren: Częściowo w mieście, częściowo dość duży zielony teren, umożliwiający przygotować wszystkie wyzwania i zadania.
( Przed realizacją gry należy zaakceptować teren, pod kątem zadań zaplanowanych w grze terenowej ).

Cel gry:

Zaangażowanie graczy w rozwiązywanie problemów, interesujących szyfrów i zagadek. Dzięki temu uzyskujemy zainicjowanie myślenia wielotorowego.
Podczas realizacji gry uczestnicy muszą również sprostać wielu aktywnym zadaniom. Wszystko razem zapewnia doskonałą zabawę.
To wydarzenie, które angażuje od pierwszych chwil absolutnie wszystkich uczestników.  
Podczas realizacji wyzwań emocje sięgają zenitu, a dobry humor i ogromne pokłady rywalizacji trwają przy uczestnikach przez cały czas.

Poszczególne zadania połączone są ze sobą i w konsekwencji nie tylko pozwalają odnaleźć skarb ze studni Jadwigi ale wyłonić najbardziej zaangażowanych uczestników.

Fabuła gry szlak ukrytej studni

Od samego początku gracze zaangażowani są w rozwikłanie legendarnych zagadek regionu. Wszystkie zagadki sa ze soba połączone tak aby stopniowo prowadziły do rozwiązań i ukrytej studni. Oprócz tego gracze  będą musieli również sprostać wielu wyzwaniom bazujacych na fizycznej aktywności.
Rywalizacja o skarb ze studni Jadwigi, różnorodne wyzwania- zarówno umysłowe jak i sprawnościowe, połączone ciekawą fabułą, to najważniejsze zalety tej gry terenowej.

Krótki opis poszczególnych etapów gry.

Narzędzia na wyprawę

To etap, gdzie uczestnicy stana przed zadaniem wybrania własciwych narzędzi i pomocy na wyprawę. Na jedną grupe przypada 15 narzędzi. To bardzo ważne, aby uczestnicy mądrze wybrali…
Po wybraniu narzedzi i pomocy ze skrzyni uczestni otrzymują również szkic Benedykta (jednego z najsławniejszych polskich średniowiecznych podróżników). Szkic pomoże im w łączeniu wszystkich elementów w grze.

Wierzchołki legendy

Przemierzając szlak Benedykta uczestnicy podobnie , jak sławny podróżnik przeżyją wiele przygód i natrafią na wiele wyzwań. Trzymając się szlaku w końcowym etapie doprowadzi ich do skarbu.
W terenie uczestnicy mają za zadanie odnaleźć pasujące do siebie symbole. Po połączeniu ich ze sobą, mogą odczytać jedną z najstarszych legend regionu. Właśnie ta legenda odkrywa przed uczestnikami dalszy szlak i kierunek poszukiwań.

Zatruty wąwóz
To wymagające i pełne emocji wyzwanie. Uzcestnicy muszą przedostać się na drugą stronę wąwozu zatrutego jadem.

Aby to było możliwe wybierają jedno z dostępnych narzędzi, aby pokonać przeszkodę.
Zadanie jest skończone, gdy każdy z uczestników przejdzie na drugą stronę.

Tajemnicza machina
Zarówno historia jak i legendy podawane z ust do ust przekazują informację o sławnej bitwie. Uczestnicy na tym etapie gry mogą zmierzyć się z wyzwaniami ówczesnych wojowników. Będą musieli nie tylko przygotować do bitwy machinę według projektu ówczesnego sławnego inżyniera Johana ale wyeliminować ze swojej grupy szpiega wysłanego przez wroga.
Losy bitwy mogą być rozstrzygnięte nie tylko dzięki poprawnemu i sprawnemu skonstruowaniu machiny ale również dzięki sprawności łuczników.

Labirynt i skarb studni Jadwigi
Uczestnicy po bitwie są już bardzo blisko skarbu. Mają niemalże wszystkie informacje, które pozwalają zlokalizować tajemniczą studnię, a w niej osnute tajemnicą skarby Jadwigi.
Ostatnią przeszkodą do studni jest labirynt, który chroni dostępu do skarbu.
Przejście przez labirynt wymaga skoordynowanego działania całej grupy.
Część grupy przechodzi przez labirynt napotykając na kilka zagadek. Aby móc rozwikłać zagadki i odnaleźć prawidłową drogę przejścia przez labirynt będą potrzebowali pomocy pozostałej części grupy. To właśnie Ci uczestnicy realizując wyzwania labiryntu uzyskują wskazówki do rozwiązania zagadek i przekazują je grupie przechodzącej.
To jednak nie wszystko: uczestnicy stając przed studnią Jadwigi staną przed wyzwaniem wydobycia skarbów.

Kiper


Podczas tego etapu przyszedł czas na przyjemności i nagrody.
Zadanie pozwoli im nie tylko odkryć tajniki zawodu Kipera ale również poznać smaki regionalnych piw warzonych w regionie od stuleci.
Pierwszym etapem jest łączenie w pary tych samych gatunków piwa.
Uczestnicy otrzymują cztery próbki płynu i starają się określić w jakiej próbce znajduje się jaki smak. Jest to niezwykle ciekawa konkurencja, ponieważ uczestnicy nie bazują tutaj na doznaniach zapachowych lecz wyłącznie na smakowych.

(To zadanie realizowane jest wówczas, gdy w mieście w którym realizowana jest gra istniej tradycja browarnictwa i funkcjonuje browar.)

Drugim etapem gry jest konkurs toastów.
Uczestnicy otrzymują listę toastów w najbardziej egzotycznych językach, a ich zadanie polega na rozpoznaniu z jakiego kraju pochodzi dany toast.

Uczestnictwo w grze będzie doskonałą zabawą dla każdego. Zadania oraz fabuła gry zostały tak skonstruowane, aby uczestnicy o różnych gustach znaleźli coś dla siebie.

Zapytaj o integrację dla pracowników  już teraz!

                  Skontaktuj się z nami 517 112 689 

lub  w formularzu kontaktowym zapytaj o to szkolenie. My wyślemy Ci kartę zgłoszenia na szkolenie.

KONTAKT