Nic tak nie łączy  jak dobra gra plus dobra kuchnia-my serwujemy to w jednym wydarzeniu!

Creative Chef to niezwykle angażująca gra kulinarna , która zostaje w pamięci nie tylko ze względu na wspólne gotowanie i rywalizację z kolegami. Uczestnicy najpierw wspólnie zdobywają składniki ukryte w terenie i następnie muszą sprostać 3 wyzwaniom szefa kuchni. To zadania wywołujące pozytywne emocje i spajające zespół w całość. Wszyscy wiemy,  że dobrze prosperująca kuchnia i jej sukces zależy nie tylko od talentu tworzącej ja osób ale również od współpracy.

 Team building kulinarny może być  realizowany w formule edutainmentowej.

W zależności od celu postawionego przed wydarzeniem omówienia i nawiązania do tego co się dzieje w trakcie  stanowić mogą  połowę gry lub być tylko symboliczną wzmianką.

Informacje niezbędne do planowania integracji

Ilość uczestników: 

-Zaplanowano na od 10 do 150  osób

Przewidywany czas:

– około 3 godzin

Ilość koordynatorów niezbędnych do realizacji gry terenowej: od 2. Powyżej 30 osób ilość koordynatorów wzrasta o jedną osobę. Jeden koordynator przypada na 15 uczestników.

Miejsce: Gra kulinarna powinna być realizowana przy specjalnie przygotowanych stanowiskach. W przypadku gotowania ciepłych posiłków przy stanowiskach muszą być kuchenki i gaśnice.

Cel:

W przypadku gry kulinarnej zazwyczaj realizujemy kilka celów. Doskonała rozrywka zazwyczaj połączona jest z uświadomieniem uczestnikom zasad efektywnej współpracy i komunikacji.

Fabuła gry kulinarnej Creative Chef

Jesteście grupą adeptów szkoły Creative Chef. To szkoła słynąca z kucharzy o wyśmienitym podniebieniu, ale przede wszystkim jeszcze lepszej wyobraźni i kreatywności.

Gra przebiega w 4 etapach

Pierwszy etap

Rozpoczyna się  przekazaniem reguł gry dla grupy, wyjaśnieniem fabuły i rozdaniem wskazówek.

W trakcie tego etapu uczestnicy zdobywają wskazówki. Wskazówki, które wywalczą sobie poprzez realizację przygotowanych dla grup zadań pozwolą im na odnalezienie w terenie schowanych składników. Dla grup przygotowano 2 poniższe konkurencje:

Zadania:

  • Smaki wyobraźni ( zadanie polega na odgadnięciu przez grupę tylko na podstawie zmysłu smaku, z jakim składnikiem mamy do czynienia).
  • Puzzle szefa kuchni ( zdanie polega na dopasowaniu potraw do poszczególnych składników)

Drugi etap etap polega na zdobyciu przez uczestników składników przy pomocy uzyskanych wskazówek. To jeden z najbardziej nasyconych pozytywnymi emocjami etapów. 

Składniki są ukryte na całym terenie, a tylko wspólne rozszyfrowanie otrzymanych wskazówek umożliwi odnalezienie składników. Aby zdobyć statuetkę, grupa musi znaleźć jak najwięcej ukrytych składników.

Wskazówki opisane są w formie zagadek i szyfrów, co stanowi dla grupy ciekawe wyzwanie. Ten etap realizowany jest na zewnątrz.

Każda grupa będzie miała  30 minut na odnalezienie składników.

Trzeci etap to  przygotowanie ze zdobytych składników takich posiłków, aby zachwycić jury.

Każda grupa otrzymuje przydzielone miejsce i potrzebne narzędzia do przygotowania posiłku, który zaskoczy Jury.

W tej propozycji Creative Chefa grupa może tworzyć z otrzymanych składników: sałatki, przekąski, pasty, przystawki, desery, napoje, chłodniki.

Czwarty  etap

Nawet jeśli nie udało nam się pobić konkurencji w stworzeniu wymyślnego posiłku, jeszcze nie wszystko stracone. Grupa wspólnie ustala sposób na zaprezentowanie  jury swojego produktu i opowiedzenie o nim.

Okazuje się, że w uczestnikach  drzemią pokłady niewykorzystanych talentów!

Uczestnicy grupy, która uzyska najwięcej punktów zdobywa statuetkę : Creative Chefa.