To wyjątkowa propozycja, która łączy w sobie  aktywność, podekscytowanie wynikające z ciekawych  i oryginalnych wyzwań, rywalizację między grupami, odkrywanie nieznanych dotąd smaków oraz na koniec- wspólne gotowanie.

Informacje  niezbędne do planowania integracji

Ilość uczestników: 

-Zaplanowano na od 20 do 150  osób. Możliwa realizacja team buildingu dla większej grupy, z niewielkimi zmianami.

Przewidywany czas:

– od 2,5 do  3 godzin.

Ilość koordynatorów: uzależniona jest od wielkości grupy. Minimum dwie osoby do 20 uczestników.

Teren: gra kulinarna kuźnia smaków może być realizowana częściowo na zewnątrz i cześciowo pod zadaszeniem. 

Cel:

Celem  eventu jest  zapewnienie  atrakcji oraz wyzwań inicjujących współpracę grupową, aktywność i komunikację.

Fabuła gry kulinarnej Kużnia Smaków

Zakon Arche słynął w okresie średniowiecza z wyjątkowej kuchni, którą  zachwycali się władcy całej Europy. 

W czasach swojej świetności zakon wykształcił kucharzy słynących z umiejętności łączenia nietypowych smaków. Dzięki temu zyskał sławę i ogromny majątek.  Niestety jeden z członków zakonu postanowił zdradzić jego tajemnice i założyć własne bractwo.

Mistrz zakonu w porę wykrył spisek, wygnał zdrajców i ukrył receptury.

Tajemne przepisy zakonu przekazywane są przez wybraną garstkę ludzi z rąk do rak. Dziś dostaniecie możliwość odnalezienia kilku z tych receptur.

Musicie być czujni, ponieważ w każdej grupie znajdzie się kontynuator spisku Jordana-szpieg. Będzie on starał się potajemnie krzyżować Wasze plany. Na koniec, w trzecim etapie team buildingu grupa  będzie miała za zadanie  wyeliminować szpiega. Musi to zrobić przed przystąpieniem do gotowania.

Poszczególne etapy gry kulinarnej

Pierwsza część 

Tajemnica receptur zakonu Arche spleciona z misternie uknutą intrygą,  oraz wyzwaniami przed którymi staną uczestnicy – to główna oś pierwszej części eventu.

Składniki są ukryte na całym terenie, a tylko wspólne rozszyfrowanie otrzymanych wskazówek umożliwi odnalezienie składników.

Dodatkowe zadania zaplanowane w tej części:

Labirynt smaków, drzewo cudów.

 Druga część

To część , gdzie uczestnicy staną przed wyzwaniem odkrycia jednego z przepisów mistrzów Arche. Musza nie tylko odnaleźć recepturę ale również ją rozszyfrować. 

Trzecia część 

To etap, gdzie uczestnicy za zdobyte w pierwszej części eventu dukaty mogą wykupić brakujące składniki . Dodatkowo mogą korzystać z wszystkich produktów , które udało im się zdobyć w terenie. 

Podczas tego etapu uczestnicy wskazują osobę, która ich zdaniem jest szpiegiem zakonu. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby odtworzyć danie z odnalezionych receptur.

Największą zaletą tej gry scenariuszowej – angażuje dosłownie wszystkich. Uwieńczeniem eventu jest wspólne biesiadowanie i kosztowanie przygotowanych potraw.