Czy połączenie zadań z ciekawą fabułą wystarczy, aby mówić o grze terenowej? O co trzeba zadbać, aby stworzyć grę terenową , która zaangażuje wszystkich uczestników zabawy?

  1. Fabuła- oś na której budujemy

Od pomysłu na fabułę wszystko się zaczyna. To na jej podstawie dobiera się wszystkie aktywności i wyzwania dla grupy. Fabuła gry terenowej wyznacza również poszczególne etapy zabawy (zdobywanie kolejnych skrawków mapy, kompletowanie informacji, czy zdobywanie punktów lub na przykład dukatów).

Opowieść , która jest nierozerwalnie związana z grą sprawia również, że uczestnicy wcielają się w różne postacie i próbują brać udział w wyzwaniach przypisanych do tych postaci.

  • Zadania i wyzwania

Aby gra była ciekawa, uczyła, integrowała zespół i do tego była doskonałą zabawą trzeba zaplanować różnego rodzaju aktywności. Zadania sprawnościowe, na orientację, humorystyczne, zagadki logiczne to podstawa gier terenowych.

gry terenowe-Podróż Robinsona
  • Dobrze dobrany i przygotowany teren

Każda gra w terenie wymaga określonych warunków i powierzchni. Poszczególne aktywności nie powinny być umiejscowione w jednym miejscu. Nie mogą być  też jednak zbyt daleko od siebie. Kolejne aktywności muszą być na określonej drodze, wynikającej  ze scenariusza gry terenowej.

Sama topografia terenu ma również ogromne znaczenie dla realizacji gry. Zanim uczestnicy przystąpią do gry każda aktywność musi być przygotowana, wskazówki umieszczone w odpowiednich miejscach a sam teren dokładnie sprawdzony, również pod kątem bezpieczeństwa.

  • Koordynatorzy

Koordynatorzy prowadzący grupy to osoby niezwykle otwarte, kreatywne i energiczne. Nie tylko odpowiednie cechy psychologiczne ale pasja do zawodu i wiedza psychologiczna decyduje  o tym kto jest wybierany do naszego zespołu. Nasi koordynatorzy czuwają nad prawidłową realizacja gier i pomagają tworzyć duch a przygody.

Jeśli zależy Ci na dobrze zrealizowanej grze terenowej chetnie służymy pomocą.

Z wielką przyjemnością przygotujemy dla Ciebie wyjątkową grę lub inny event w terenie.

Skontaktuj się z nami:

517 112 689

lub

biuro@ideainventor.pl